Bitcoin Nasıl Alınır?

Şubat 27, 2018

Bitcoin alımı nasıl yapılır ya da nasıl satılır gibi sorular genellikle bitcoin alımı yapmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bitcoin sanal ya da dijital para birimi tamamen sanaldır. Bu noktada alım satımı da sanal bir şekilde yapılmaktadır. İnternet aracılığı ile alım yapılabilecek birçok firma bulunmaktadır. Bitcoin alımı yapmak ya da bu alana yatırım yapmak isteyen kişilerin aklındaki ilk şey bitcoin mining yani bitcoin üretimidir. Fakat bu yöntemle bitcoin elde etmek oldukça zordur. Bu sebeple başlangıçta bitcoin alımı yapılması çok daha doğru olacaktır.

Bitcoin alımı için ilk olarak bir bitcoin sitesi seçilmeli ve alım satım işlemleri oradan gerçekleştirilmelidir. Bu tarz sitelerden alım yaparken son derece dikkatli olunmalı ve herhangi bir dolandırıcılık i-durumu ile karşılaşmamak için dikkatli hareket edilmelidir. Bu tarz sitelerden bitcoin alımı yaparken ilk olarak istenen miktar banka hesabına yatırılmalıdır. Daha sonar para hesaptan düşecek ve bitcoin olarak çevrilecektir. Bitcoin olarak çevrilen para sanal banka cüzdanına aktarılmalı ve orada güvenle saklanmalıdır. Para çevirimi esnasında kullanılan site belirli oranlarda komisyon alacaktır. Hizmet bedeli olarak kalınan bu paranın miktarı sitede siteye değişiklik göstermektedir. Yabancı sitelerde de alım yapmak mümkündür. Bu tarz bitcoin alımları daha ucuza gelmektedir. Tek dezavantaj paranın bitcoin sanal para birimine çevrilme süresidir. Süre 4-5 güne kadar çıkabilmektedir.

Bitcoin alırken ve satarken fark olması gayet normaldir. Bu farka spread denmektedir. Kısacası alınan bitcoin hemen o anda geri satılacağı da zarar edilecektir. Bitcoin işinden kâr etmek için diğer yatırım araçlarında olduğu gibi uzun süre beklenmesi gerekecektir. Bitcoin ilk çıktığı dönemlerde alım yapan kişiler şu anda milyarlara sahip olmuş durumdadır. Bu noktada bitcoin para birimine güvenilmeli ve hemen bozdurma işlemlerine girişilmemelidir.

Bitcoin sanal parasından kâr etmek herkesin ortak isteğidir. Bu iş için birçok kişi alım satım yöntemini benimsemektedir. Bu tarz bir yöntem oldukça uzun süreklidir. Düzenli olarak artış gösteren bitcoin fiyatları sayesinde alım satımdan kâr etmek mümkündür. Bunun için sabırlı olunmalı ve bitcoin oranlarının yükselmesi beklenmelidir.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.