En Çok Tercih Edilen Köşem Modelleri

Kasım 12, 2018

İnsanların yerleşik hayata geçmeleriyle birlikte, aile bireylerinin ortak zaman geçirdiği salonlarda, oturma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla koltuklar ilkel halleriyle ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu ihtiyaçları karşılamak adına üretici firmalar kurulmuş ve isteklere ya da dönemin eğilimlerini de dikkate alınarak üretimlerine başladılar. İlerleyen zamanlarda oturma odaları, gösteriş açısından daha da önem kazanmıştır.

Dekorasyon işi ciddi bir istihdam alanı haline gelmiştir. Salon dekorasyonu deyince de akla ilk gelen koltuklardır. Bir salonun koltukları ne kadar ihtişamlı ve görkemli ise, salon da bir o kadar gösterişli hale geliyor. Koltuklar salonun durumu, yapısı ve kapladığı alana göre değişlik gösterebilmektedir. Her koltuk her alana uygun olmayabilir. İşin tam da bu kısmında dekorasyoncular devreye girmekte ve salon yapısına uygun olan tasarımı yapar ve üretir.

Köşem koltuklar da salon tasarımı ve görüntüsü açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Salonun yapısına uygun olarak tasarlanan köşe koltuklar hem kullanış açısından hem de gösteriş açısından önemlidir.

L köşe koltuklar

En çok tercih edilen koltuk takımlarından biridir. Bu model çeşitli türlere sahiptir. Bunlara finn modüler köşe koltuk, merlin köşe koltuk, merlin sehpalı köşe koltuk, carmen köşe koltuk, jivago köşe koltuk, miranda köşe koltuk vb. örnek gösterilebilir. Bu L köşe koltuklar modüler yapısıyla oldukça rahat ve kullanışlı bir yapıdadır. Rahatlıkla dostlarınızı ağırlayabileceğiniz, arkanıza yaslanıp televizyon izleyebileceğiniz koltuk türleridir.

Yataklı köşe koltuk

Yataklı köşe koltuklar da oldukça kullanım alanı bulunan koltuk takımlarındandır. Özellikle küçük evlerde kullanımıyla ön plana çıkmaktadır. Yataklı olmaları sayesinde misafirlerimizi rahatlıkla ağırlayabileceğimiz bir konfor sunmaktadır.

Ekonomik köşe koltuk

Ekonomik olarak daha uygun olmaları ve sunduğu konfor seçim sebebidir. Yatak olarak kullanılıp, misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz imkânlar sunmaktadır. Bu köşe koltuklara ek olarak premium köşe koltuklar ve modüler köşe koltuklar gösterilebilir.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.